حروف برجسته | قیمت حروف برجسته | ساخت تابلو برجسته | سیلک نشان

0

حروف برجسته به تابلوها و یا حروف هایی که دارای برجستگی از سطح نمای تابلو هستند گفته می شود که در آن حروف لبه دار می باشد و به این دلیل به آن حروف های برجسته گفته می شود. جهت نورپردازی تابلو حروف برجسته از انواع لامپ و ماژول های LED و SMD استفاده می شود که امروزه در تبلیغات محیطی و صنعت تابلو سازی یکی از کاربردی ترین نوع تابلوها به حساب می آیند.

برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی در ابتدا نمای تابلو و سپس جهت ساخت حروف برجسته از متریال مورد نظر بنا به سلیقه مشتری استفاده می گردد که شایان ذکر است قیمت حروف برجسته با توجه به متریال استفاده شده در حروف های برجسته چلنیوم ، استیل ، آلومینیوم ، پلاستیک و چوب متفاوت می باشد. در یک نگاه کلی می توانیم حروف های برجسته را در دو گروه عمده فلزی و پلاستیکی طبقه بندی کنیم که در ادامه درباره حروف های برجسته فلزی توضیحاتی را ارائه می دهیم.

حروف برجسته فلزی

حروف برجسته فلزی با دستگاه های لیزر فلزات بریده می شود که دارای یک لبه فلزی می باشد که با دستگاه حروف ساز شکل گرفته و در نهایت توسط متخصصان و با کمک دستگاه جوش به یکدیگر وصل می شوند. به دلیل ترکیب حروف های برجسته فلزی با ورق های پلکسی گلاس مدل های شکیل تر و بسیار جذاب تری تولید و به بازار عرضه شده است چرا که در ساخت این نوع حروف های برجسته توانایی هرگونه مانور در ساخت طرح های متنوع و جدید وجود دارد.

حروف برجسته فلزی قابلیت روشنایی از روبرو را ندارد، از این رو این حروف را می توان از قسمت پشت حروف نورپردازی کرد به این شکل که بعد از نصب حروف، نور به صورت سایه و از زیر حروف دیده می شود که اصطلاحا به این پدیده نور اندریک گفته میشود. حروف های برجسته فلزی انواع متفاوتی را شامل می شود که پر طرفدارترین آنها مربوط به حروف های برجسته استیل می باشد که در ادامه به شناخت بیشتر آن می پردازیم.

حروف برجسته استیل

حروف های برجسته استیل از ابتدا بمنظور ساخت تابلوهای تبلیغاتی در ایران مورد استفاده بوده و از زیبایی بسزایی برخوردار است. با وجود اینکه به تازگی و بعد از تولید حروف های جدیدی مانند حروف برجسته چلنیوم و دیگر انواع تابلو ها، از حروف های فلزی همچون مسی و برنجی و آهنی استفاده چندانی نمی شود ولی حروف های برجسته استیل بخاطر طرح و ساختار زیباتر و جدیدتر هرگز از مد نیفتاده و هنوز بسیاری از مشتریان خواهان این نوع حروف می باشند.

مزایای این گونه حروف برجسته ، استقامت زیاد ، زیبایی چشمگیر و عمر طولانی می باشد که اگر در ساخت اولیه و طراحی و لحیم کاری آن با دقت عمل شود و بهتر است بگوییم به دست تابلو کار ماهر آن ساخته شود هیچوقت خراب نشده و حتی بر اثر ریزش آب و باران، گرما و سرما مات و کدر نمی شود و هیچگاه زنگ نمی زند.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید