تخته شاسی | تولید و چاپ انواع تخته شاسی طراحی و نقاشی | سیلک نشان

0

تخته شاسی همانند تابلویی زیبا در دیوار بسیاری از خانه ها، کافه ها، رستوران ها، نمایشگاه ها و سایر مکان های عمومی دیده می شود؛ در حالی که تصویر روی تخته های شاسی به انتخاب مشتری بر روی آن قرار گرفته است. تخته شاسی قطعه ای چوب از جنس ام دی اف یا فیبر است که در یک طرف آن چسب مخصوص خورده شده و در طرف دیگر فضای خالی برای قرار گرفتن بر روی پیچ یا میخ جهت نصب روی دیوار قرار دارد. برای چاپ تخته شاسی نحوه کار به این صورت است که اول تصویر مورد نظر بر روی کاغذ مخصوص که پلات نام دارد چاپ می شود و سپس لمینت مات یا براق و در آخر بر روی قسمت چسب دار تخته شاسی چسبانده می شود. لازم است بدانید که در تولید تخته شاسی های ام دی اف از دستگاه های مکانیزه پیشرفته جهت صیقلی دادن سطح ام دی اف استفاده می گردد.

تابلو شاسی

تابلو شاسی یا همان تخته شاسی عکس یکی از تجهیزات نمایشگاهی می باشد که میتوان در حوزه تبلیغات از آن بعنوان یکی از تجهیزات سازه های نمایشگاهی نام برد که می توان تصاویر نمونه کارها، فعالیت ها، خدمات و محصولات خود را بر روی تابلو شاسی چاپ کرده و در محل کار، دفتر و یا شرکت خود نصب کرد که علاوه بر زیبایی بصری، تبلیغات محیطی را نیز به همراه داشته باشد. برای استفاده های شخصی مثلا چاپ عکس شخصی و یا خانوادگی از تابلو شاسی عکاسی استفاده می شود که دارای ابعاد متفاوتی است و نیز هنرمندان و نقاشان در حرفه خود از تخته شاسی نقاشی و تخته شاسی طراحی بهره مند می گردند. از آنجا که قیمت تخته شاسی و کیفیت و ماندگاری کار مورد توجه خریداران می باشد، از این رو علاوه بر کیفیت بالای چاپ، تهیه تخته های شاسی با استانداردهای لازم و کیفیت بالا نیز در دستور کار تابلو سازی سیلک نشان قرار دارد.

فوم برد

نوعی از تخته شاسی با هسته ای از جنس پلی استایرن فوم برد تعریف می شود که از ویژگی های آن می توان به سبکی، مقاومت، صاف بودن، قابلیت برش داشتن، مستحکم بودن و مقاوم بودن در برابر نم و رطوبت اشاره نمود. از موارد پر کاربرد فوم برد می توان قاب گیری، نصب و چاپ عکس، پوسترهای تبلیغاتی، ساخت استند تبلیغاتی شکل دار و غیره نام برد. نحوه چاپ فوم برد بدین صورت است که ابتدا تصویر و طرح مورد نظر توسط دستگاه چاپ شده و پس از لمینت روی فوم برد پرس می گردد. فوم بردها را می توان به دو دسته فوم برد چسب دار و غیر چسب دار تقسیم نمود که در ابعاد و ضخامت های مختلف به بازار عرضه می گردند.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید